מטמנות

הטמנת פסולת בטוחה מחייבת ידע מתקדם והבנה של הסיכונים הסביבתיים
ורידיס מתמחה בתכנון, הקמה וניהול של מטמנות, בהתאם לטכנולוגיה מובילה המבטיחה את שלמותן לאורך זמן. אתרי ההטמנה של ורידיס מתוכננים לעמידה מלאה בדרישות הרשויות והחקיקה. תחזוקת האתרים ותפעולם מתבצעים בסטנדרטים העולים על דרישות החוק.

שירותי הטמנת פסולת

שאריות פסולת שאינן ניתנות למיחזור ולשימוש חוזר מופנות להטמנה. אנו עושים את מירב המאמצים למזער את היקף הפסולת המוטמנת. לפני ההטמנה עוברת הפסולת תהליך מורכב של ייצוב וצמצום נפח. ורידיס מיישמת במטמנות שיטות מתקדמות לאיסוף ולטיפול בתשטיפים בכדי להגן על הקרקע ועל מי התהום.
עתודות הקרקע להטמנה מנוהלות בקפדנות ומוחזקות בסטנדרטים גבוהים לניצולת מקסימאלית

ביוגז

אשפה המוטמנת בתאי פסולת המשמשים גם כביו-ריאקטורים טבעיים, פולטת באופן ספונטני ביוגז, הניתן לניצול כמקור של אנרגיה מתחדשת.
ורידיס פועלת להרחיב את יישום הטכנולוגיה להפקת ביוגז מטמנות.

ביוגז מטמנות

ורידיס פועלת לרתום תהליכי פירוק פסולת טבעיים להפקת חשמל ירוק.

ביוגז נוצר מפירוק חומר אורגני בסביבה נטולת חמצן. הביוגז מכיל מתאן (CH4) ופחמן דו-חמצני (CO2) בשיעורים משתנים. ככל ששיעור המתאן גבוה יותר, משתפרת איכות הגז והערך הקלורי שלו עולה. שריפת הגז משחררת אנרגיה הניתנת לניצול כחשמל, חום או קיטור. נצילות גבוהה במיוחד מתאפשרת באמצעות קוגנרציה – יצור משולב של חשמל וחום.

ביוגז משמש כתחליף יעיל לדלקים פוסיליים מזהמים.

בשל סכנת התלקחות ובכדי למנוע פליטת מזהמים לאוויר, מחויבות מטמנות לאסוף את הגז הנוצר בתאי ההטמנה. הנוהל המיושן הנוהג במרבית המטמנות כולל שריפה מקומית יזומה של הגז. המשמעות היא בזבוז הפוטנציאל האנרגטי של הביוגז וזיהום סביבתי מיותר.

אנו רואים בפסולת משאב מתחדש.

בהתאם מתוכננות המטמנות של ורידיס לנצל את אנרגיית הביוגז לייצור חשמל לצריכה עצמית של המטמנה או למכירה לרשת החשמל הארצית. התקנת מערכת בארות מתוחכמת מאפשרת שאיבה של הביוגז מהתאים. לאחר ניקוי וטיפול משמש הביוגז להפקת חשמל ירוק.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לעילי לבני ilay_l@groupve.co.il

ורידיס מספקת שירותי הטמנת פסולת בטוחים תוך מחויבות להגנה על הסביבה ולחיסכון בעלויות

דילוג לתוכן