ביומסה

ביומסה הנה מקור טבעי וזמין לייצור אנרגיה מתחדשת.

הביומסה כוללת חלקי פסולת אורגניים הניתנים לפירוק ביולוגי. מוצרים מתעשיית המזון, פסולת ושאריות של ענף החקלאות והחומר האורגני שבפסולת הביתית והמסחרית ‒ כל אלה יכולים לשמש כמשאב מתחדש לייצור אנרגיה ירוקה.

 

ביומסת עצים וצמחייה

ורידיס מפעילה מתקנים המנצלים כ-60,000 טון ביומסת עצים וצמחייה בשנה, לייצור קיטור בהספק כולל של למעלה מ-30 טון קיטור לשעה.

עץ הנו מקור מצוין לאנרגיה מתחדשת. שריפה של עץ משחררת לאוויר כמות פחמן דו-חמצני דומה לכמות המשמשת את העץ בתהליך גידולו. לכן ייחוס הפחמן הדו-חמצני של העץ הוא ניטרלי, והשריפה של פסולת מעץ נחשבת לתהליך ידידותי לסביבה.

במסגרת המאמץ של ורידיס לספק ללקוחותיה אנרגיה ירוקה, פותחה טכנולוגיה לניצול גזם עץ ופסולת צמחייה לייצור של אנרגיה טרמית.

שיתוף הפעולה עם חטיבת הפסולת של ורידיס מאפשר איסוף של גזם עירוני מעשרות רשויות מקומיות. הגזם מטופל ונקצץ לצורך ייעול השינוע והתאמתו למתקני היעד, המבוססים על קונגרציה ועל שימוש בדוודים. הטכנולוגיה משרתת מפעלים תעשייתיים בתחום המזון בתהליכי הייצור השונים. המתקנים עומדים בדרישות מחמירות לצמצום פליטה מזהמת לאוויר ומנוטרים 24/7 בתיאום עם הרשויות הרלוונטיות.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאילן פרוינד ilan_f@groupve.co.il

ביוגז מעיכול אנאירובי

ורידיס מציעה פתרונות קוגנרציה לייצור משולב של חשמל וחום באמצעות ביוגז, בהתחייבות לפליטת פחמן ניטרלית.

ביוגז הנו תוצר לוואי של תהליכי פירוק חומר אורגני טבעיים. במתקני העיכול האנארובי מתבצע פירוק של פסולת אורגנית כגון בוצת שפכים, פרש בעלי חיים, פסולת מזון וכיוצא באלה. הפירוק נעשה בתהליך מבוקר ובתנאים אופטימאליים בסביבה מעוטת חמצן. לאחר טיפול בסיסי מתאים הגז הנוצר לשימוש ישיר בתהליכי הפקת אנרגיה.

לשימוש בביוגז תועלת סביבתית כפולה: לצד יעילות המשתווה לזו של דלקים אחרים, פליטת הפחמן של הביוגז נחשבת ניטרלית. בנוסף, השימוש בביוגז מונע את השתחררותו לאטמוספירה כחומר מזהם.

בימים אלו מקדמת ורידיס פרויקט חדשני להקמתה של תחנת כוח ליצור אנרגיה ירוקה מביוגז במכון לטיהור שפכים איילון.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לעילי לבני ilay_l@groupve.co.il

ורידיס מובילה בישראל את היוזמה לניצול של ביומסה מפסולת עץ וצמחייה להפקת אנרגיה ירוקה